Coraz więcej deweloperów oferuje obecnie usługę wykończenia mieszkań „pod klucz”. Na czym dokładnie polega wykończenie „pod klucz” i czy warto z niego korzystać?

Zdecydowana większość kupujących nowe mieszkania, czyli około 80-85 procent decyduje się na zakupienie lokalu w tak zwanym stanie deweloperskim. Aby przeprowadzić się do takiego lokum, trzeba je także dodatkowo wykończyć, ponieważ mieszkanie w stanie deweloperskim nie ma ułożonych podłóg, pomalowanych ścian, wykończonej łazienki czy nawet wprawionych drzwi wewnętrznych.

Jest jednak alternatywa – to wykończenie mieszkania „pod klucz”, które polega na przekazaniu prac wykończeniowych ekipie współpracującej z deweloperem. Co możemy wtedy zyskać?

Zalety wykończenia mieszkania „pod klucz”:

  • wygoda – nie trzeba szukać ekipy wykończeniowej lub prowadzić prac samemu
  • oszczędność czasu – mieszkania wykończone „pod klucz” są odbierane szybko i dzięki temu pozwalają na przyspieszenie przeprowadzki
  • wsparcie ekspertów – w ramach usługi można skorzystać też z pomocy wielu specjalistów, na przykład projektanta wnętrz
  • łatwe finansowanie – wykończenie pod klucz można opłacić też w ramach kredytu mieszkaniowego

Zatem mieszkanie wykończone „pod klucz” to wygodna opcja dla każdego, kto chce szybciej przenieść się na swoje. Z usługi tej często korzystają również inwestorzy chcący jak najprędzej przeznaczyć mieszkanie na wynajem.

Usługa wykończenia mieszkania „pod klucz” zwiększa cenę nieruchomości o około 10-20 procent zależnie od wybranej opcji.