Niskie oprocentowanie lokat i niestabilna sytuacja na giełdach zachęcają Polaków do inwestowania w nieruchomości. Od kilku lat hitem jest kupowanie mieszkań na wynajem. Aby zarobić, trzeba jednak dobrać odpowiednią nieruchomość. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Na mieszkaniu na wynajem można naprawdę dobrze zarobić. Kluczem do wysokich zysków jest jednak takie dobranie nieruchomości, aby mogła ona dać jak najlepszy zarobek.

  1. Lokalizacja

Przede wszystkim bardzo duże znaczenie ma wtedy właściwa lokalizacja. Najwięcej można zarobić na mieszkaniach w centrum albo położonych w okolicznych dzielnicach z dobrym dojazdem.

Nie oznacza to jedna, że nie zarobimy na mieszkaniu położnym nieco dalej – takie najlepiej nadaje się do wynajmu długoterminowego, na przykład dla studentów, rodzin, podczas gdy wynajem w centrum wybierany jest częściej jako krótkoterminowy – turystyczny.

  1. Metraż

Wynajęcie mieszkania będzie łatwiejsze wtedy, gdy będzie miało ono mniejszy metraż. Duże mieszkania są wprawdzie tańsze w zakupie w przeliczeniu na metr, ale mniej opłacalne dla inwestorów.

Ponadto, mieszkanie o mniejszym metrażu będzie można również łatwiej odsprzedać, jeśli będzie się chciało odzyskać posiadane środki.

  1. Koszty utrzymania

Wysokie koszty utrzymania mieszkania na wynajem będą oznaczały także mniejsze zainteresowanie daną ofertą. Warto zatem dowiedzieć się więcej, z jakimi wydatkami trzeba będzie się liczyć na czas wynajmu nieruchomości.

Oprócz tych trzech głównych czynników ważne są też takie jak dostępna infrastruktura czy aranżacja mieszkania.