Czy rzeczywiście zakup mieszkania może być zadaniem nader trudnym? Oczywiście nie ma co do tego jakichkolwiek wątpliwości, przede wszystkim należy pamiętać i uwzględnić wiele ważnych aspektów mających wpływ nie tylko na wybór takiej nieruchomości, ale również to czy jest ono nowe, ewentualnie w jakiej lokalizacji się znajduje.

Dlatego na samym początku postarajmy się odpowiedzieć na kilka ważnych dla nas pytań, między innymi takich jak :

 

  • Czy decydujemy się na nowe czy używane mieszkanie
  • Co jest dla nas lepszym rozwiązaniem, mieszkanie w bloku czy wieżowcu?
  • Interesuje nas mieszkanie pod przysłowiowy klucz czy może przeznaczone do remontu
  • Jaka lokalizacja jest dla nas najbardziej odpowiednia
  • W jakiej okolicy znajdować się powinno dane mieszkanie
  • Ile wynoszą koszta związane z utrzymaniem mieszkania
  • Właściwości techniczne samego mieszkania (tutaj chodzi nie tylko o jego metraż, ale również ilość pokoi czy uwarunkowania techniczne.

 

Czy warto kupować mieszkanie na własną rękę?

 Pewnie, że zdania na temat tego czy dobrym rozwiązaniem jest kupowanie mieszkania na własną rękę a więc samodzielnie i bez udziału jakichkolwiek pośredników są podzielone. Z jednej strony możemy nie tylko oszczędzić na prowizji ale również kupić mieszkanie na bardziej atrakcyjnych warunkach, jednak jest to dosyć czasochłonne zadanie oraz jedno z tych które powoduje, iż na nasze barki spada wiele ważnych obowiązków. Pamiętajmy o potrzebie oceny mieszkania przez pryzmat jego statusu prawnego, na rynku wtórnym niezbędne jest oszacowanie stanu technicznego i rzeczywistej wartości w stosunku do ceny za który jest dane mieszkanie oferowane.

Co zrobić aby znaleźć idealne mieszkanie pod każdym względem?

 Znalezienie mieszkania idealnego pod każdym względem, wymaga nie tylko uwzględnienia wszystkich powyższych zagadnień i pytań, lecz przede wszystkim sprecyzowania jaki rodzaj nieruchomości nas najzwyczajniej interesuje. Oznacza to potrzebę dysponowania także odpowiednim kapitałem na ten cel, niekiedy potrzebą zaciągnięcia kredytu hipotecznego lub mieszkaniowego, jaki jest stworzony do tego typu transakcji. Warto odpowiedzialne i racjonalnie podchodzić do zagadnienia którym jest kupno mieszkania, przede wszystkim po to aby nie minąć się z najważniejszym do tego założeniem.